Публікації

Виступ на районному семінарі учителів української мови та літератури

Зображення
1 листопада 2017 року на базі Магдалинівської ЗОШ I-III ступенів пройшов районний семінар учителів української мови та літератури на тему: "Використання гештальт-завдань на уроках української мови та літератури". На цьому заході я провела майстер-клас на тему: "Метод кубування та рефлексія як види гештальтів".   Кравченко О. М. на майсер-класі На семінарі перед молодими спеціалістами виступили декілька досвідчених учителів та поділилися своїми методичними знахідками та прийомами викладання предмету. На семінарі панувала чудова, позитивна психологічна атмосфера. Учасники семінару (загальне фото)

Використання активних методів і технік у навчальному процесі

Формування пізнавальних інтересів учнів визначається не лише змістом навчального матеріалу,  а й способом організації навчальних занять. Загальноприйнятою є думка,  що методика викладання літератури повинна відповідати на три питання : що вивчати ,  навіщо вивчати  ,  як вивчати Останнє з них безпосередньо стосується методів і прийомів вивчення літератури в середній школі. Слово метод походить з грецької  ( methodos) і означає спосіб дослідження явищ,  шлях пізнання істини. Методи навчання визничається як способи дидактичної взаємодії вчителя і учнів, що спрямовані на розв,язування тих навчальних,  освітніх і виховних завдань, які реалізуються на уроках. Методи відображають логіку пізнавальної діяльності учнів,  грунтуються на важливих закономірностях педагогічного процесу. Педагогічний процес двоєдиний . У ньому важлава роль належить учите- лю,  який скеровує учнів у певному напрямі,  завчасно запроваджує відповідеі форми роботи,  за допомогою яких здійснює вплив на дітей. Про

Осмислення проблем і формування філософських концепцій освіти

Осмислення проблем освіти і формування філософських концепцій освіти через структуру і теорію педагогіки вважаємо дуже актуальною «У дорозі, - говорить китайська народна мудрість -, головне - це не забути того, куди ти йдеш».

Застосування методу кубування на уроці української літератури в 11 класі

Темa:  Собор як символ духовної краси людини ,її особистої причетності до історичного буття народу і людства Мета: Навчити учнів створювати власні висловлювання до запропонованої теми.   Розвивати вміння виконувати мислиннєві дії – аналіз , синтез ,порівняння ,узагальнення ,конкретизацію ,експериментування.  Виховання любові до творчості О. Гончара. Тип:  Урок застосування знань, навиків Обладнання: Текст роману О.Гончара ,,Собор,,, зошити, 8-томне видання творів О.Гончара, його портрет, записи на дошці, макет собору, різнокольоровий кубик. Хід уроку 1.Організаційний момент. 2. Оголошення теми ,мети ,завдань уроку. 3.Опрацювання теми. 1.Розподіл учнів за міні-групами 2. Кубування 3.Бесіда за запропонованими завданнями. . Опишіть це. Опис ст.515(останній абзац), 516 ( перший абзац), ст.509(посередині ) Історія сворення ст.509 (вгорі) Символ духовної краси    ,,доля собору зачепила Зачіплянку ,, і собор стає символо