Публікації

Показано дописи з жовтень, 2017

Використання активних методів і технік у навчальному процесі

Формування пізнавальних інтересів учнів визначається не лише змістом навчального матеріалу,  а й способом організації навчальних занять. Загальноприйнятою є думка,  що методика викладання літератури повинна відповідати на три питання : що вивчати ,  навіщо вивчати  ,  як вивчати Останнє з них безпосередньо стосується методів і прийомів вивчення літератури в середній школі. Слово метод походить з грецької  ( methodos) і означає спосіб дослідження явищ,  шлях пізнання істини. Методи навчання визничається як способи дидактичної взаємодії вчителя і учнів, що спрямовані на розв,язування тих навчальних,  освітніх і виховних завдань, які реалізуються на уроках. Методи відображають логіку пізнавальної діяльності учнів,  грунтуються на важливих закономірностях педагогічного процесу. Педагогічний процес двоєдиний . У ньому важлава роль належить учите- лю,  який скеровує учнів у певному напрямі,  завчасно запроваджує відповідеі форми роботи,  за допомогою яких здійснює вплив на дітей. Про

Осмислення проблем і формування філософських концепцій освіти

Осмислення проблем освіти і формування філософських концепцій освіти через структуру і теорію педагогіки вважаємо дуже актуальною «У дорозі, - говорить китайська народна мудрість -, головне - це не забути того, куди ти йдеш».

Застосування методу кубування на уроці української літератури в 11 класі

Темa:  Собор як символ духовної краси людини ,її особистої причетності до історичного буття народу і людства Мета: Навчити учнів створювати власні висловлювання до запропонованої теми.   Розвивати вміння виконувати мислиннєві дії – аналіз , синтез ,порівняння ,узагальнення ,конкретизацію ,експериментування.  Виховання любові до творчості О. Гончара. Тип:  Урок застосування знань, навиків Обладнання: Текст роману О.Гончара ,,Собор,,, зошити, 8-томне видання творів О.Гончара, його портрет, записи на дошці, макет собору, різнокольоровий кубик. Хід уроку 1.Організаційний момент. 2. Оголошення теми ,мети ,завдань уроку. 3.Опрацювання теми. 1.Розподіл учнів за міні-групами 2. Кубування 3.Бесіда за запропонованими завданнями. . Опишіть це. Опис ст.515(останній абзац), 516 ( перший абзац), ст.509(посередині ) Історія сворення ст.509 (вгорі) Символ духовної краси    ,,доля собору зачепила Зачіплянку ,, і собор стає символо