Урок-аукціон української мови у 6 класі

Тема: Не з прикметниками
Мета: Забезпечити в ході уроку засвоєння правил написання не з   прикметниками; Сформувати уміння учнів застосовувати теоретичні знання на практиці; Виховання поваги до рідного слова, народних свят
Обладнання: Таблиця ,, Написання не з прикметниками ,, перфокарти, записи на дошці, перфокарти ,,Квітка,, , підручники, зошити, фішки.

Тип: Засвоєння нових знань.

Хід уроку

1.Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань ,умінь , навичок

Савки , Варки , Миколая – зимові свята.
1.Один учень біля дошки підкреслює прикметники у фразеологізмах
Гострий на язик .Відкласти в довгий ящик. Випити гірку чашу. Мати вовчий апетит.Діяти тихою сапою. Пам’ятати до нових віників.
2. Бесіда з класом
Що таке прикметник.Наведемо приклади прикметника.
3 Оголошення теми , мети , завдань уроку.
4 Опрацювання матеріалу
1.Записи в зошитах
2.Робота з таблицею. Учитель у співбесіді з учнями пояснює правила.
Разом                                 1) коли не – префікс
2)коли не – частина кореня
Окремо
1)   коли не – частка
2)   є протиставлення ,вираженого сполучником а
3. Закріплення правила .Робота в парах
4. Робота з перфокартками
Записані слова пишуться разом- ставимо + , окремо -.
5.Гра ,,учень – учитель,,.Хто вважає ,шо все правильно – отримуємо фішки.Пояснюють ті учні , які отримали фішки.
1.Неблизький світ.
2.Не близький , а далекий світ.
3 Неспілий агрус
4.Не спілий , а зелений агрус
5.Нетверда груша
6. Не тверда , а м,яка груша
7.Неозорий
8.Невтомний
9.Недбалий
10.Немічний
11. Ненажерливий
12. Ненаситний.
6. Каліграфічна хвилинка.
Переписуємо в зошити три останніх прикметники і 2 словосполучення із словом агрус За каліграфію отримуємо фішки.
7. На пелюсточках перфокартки ,,Квітка,, записані прислів,я.   Пояснити написання підкреслених прикметників.
1. Ученому світ , а невченому тьма.
2 За битого двох битих дають , та й то не беруть.
3 За письменного трьох неписьменних дають ,та й то не беруть.
4. Письменний бачить поночі більше , як неписьменний вдень.
5. На неохайній людині будь-який одяг поганий
Незвані кості гризуть кості.
6. Непроханий гість гірше татарина.
Неохайна   жінка всім носа втре.

5.Підсумки уроку
6. Домашнє завдання
   Вивчити правило , виконати вправу підручника

Коментарі