Урок стандартного типу у 5 класі

Тема: Ненаголошені голосні е , и , о в коренях слів.
Мета: Засвоєння учнями правила про ненаголошені е, и, о в коренях слів. Розвиток навичок застосовувати вивчене правило на письмі. Виховання старанності .
Тип: Комбінований
Обладнання: Підручники, зошити, картки, сигнальні картки е, и, орфографічний словник

Хід уроку
 !. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань , умінь , навичок.
Бесіда учителя з класом
-       Який розділ мовознавчої науки вивчаємо?
-       Що таке орфографія?
-       Шо означає це слово?
-       Що таке орфографічне правило ?
-       Що таке орфограма?
3. Оголошення теми ,мети ,завдань уроку.
4. Опрацювання теми уроку
Бесіда з учнями :
-    Що таке голосні звуки?
-       Що таке будова слова?
-       Що таке наголос?
  Наприклад  :
Розумний      - розум
Приголубити      -   голуб
-       до чого потрібно звернутися ? До словника!
Орфографічне правило записуємо в зошити – каліграфічна хвилинка:
,, Для того , щоб знати , який писати голосний  о , е, и  , слово треба змінити так  , щоб ненаголошений голосний став наголошеним ,,
-       Повторимо правило декілька разів вголос . (індивідуально і в парах)
-       Зіставимо вивчене правило із записом у книжці на ст . 145
 Гра  ,,Підкажи,, за допомогою сигнальних карток е , и
В…соченний , хв…лина , сп…котний , ч..рговий.
  Вправа 272 – на дошці і в зошитах
  Робота на картках .
 Поставити пропущені голосні у словах.
1 варіант
З..рно , м..жа , п..кти , п…ньок , с..нок , в..сна , шістд..сят , с..стра , зр..зумілий ,ш..лестіти , з..лений , ш..рокий , в..зти , з..мля , ш..рокий , р..бро , кл..нок , ш..птати , в..селий .
2 варіант
В..ликий ,н..су ,кл..котіти , д..ржу , ш..потіти , кр..ве ,кр..шити  , в…шневий , скр..піти , с..діти , н..зенько ,зв..сати , тв..рдий , т..плесенький , т…хесенький , в..хователька ,в..сокий , л..жати ,ч..рвоніти.
5. Підсумки уроку
6. Домашнє завдання :
 знати правило. Із словами земля ,зерно скласти речення і записати їх у зошиті

Коментарі