Урок розвитку зв’язного мовлення у 11 класі

Тема: Аналіз письмової роботи
Мета:
  Повторити правила на допущені учнями найбільш типові помилки.
  Розвиток навичок застосування правил на практиці
  Розвиток старанності
Тип: Аналіз письмової роботи
Обладнання: Зошити для робіт і для контрольних робіт з української мови, зошити для опорних конспектів, записи на дошці, перфокарти.

Хід уроку
1.Організаційний момент .
2 .Оголошення теми ,мети ,завдань уроку.
3.Опрацювання теми.

1.Оголошення оцінок. Визначення кращих робіт – Манойло Олексій ,Куленко Марина ,Цопікова Вікторія , Темченко Інна ,Коваль Олесій .Покращення в роботі Сєрова Стаса
2.Структурні помилки ;
-обсяг написаного;
-       неправильність висновків (Темченко)
3.Мовленнєві помилки:
---тавтологія (невиправдане повторення одного і того ж слова ) :  Валах Я , Цопікова В. , Коваль О.
- недоречність ( Данісенко А .)
-       незнання лексичного значення слова  - Валах Я. :,,Ці звичаї були закладені нашими нащадками  ,,
Куленко Ю. :,,…національні і народні свята …,,
 -русизми  перевіряємо слова за російсько-українським словником :
віноситися --ставитися
живительный бальзам –живущий , живлющий бальзам
додержуються –дотримуються
празник –свято (Ісінгалієв ,Алієв , Коваль )
,,Це являлося знаком поваги…,,  (Айрапетян )
4. Переноси слів з рядка в рядок :
ні – хто , на – приклад , ви – гляд , по – гляд  (Валах ,Цопікова ,Алієв )
5   Пунктуаційні правила :
-       однорідні члени речення (Сєров , Сич )
    Кожна нація ,кожен народ має свої звичаі.
-       вставні слова  (Алієв ,Цопікова )
1)   Наприклад ,у нас святкують Новий рік в середині січня. 2) Усі ці рухи ,дії та слова , на перший погляд , не мають ніякого значення.
-       тире між підметом і присудком (Валах , Коваль)
2)   Кутя – символ урожаю. 2) Введення – один з найбільших релігійних свят 3) Ми , українці ,- нація дуже давня. 4) Усе це – наша культура.
-       дієприслівниковий зворот (Цопікрва ,Манойло )
3)   Зберігаючи ці традиції , ми зберігаємо пам’ять про своїх дідів і прадідів.2) Та пара ,яка перестрибне , не розриваючи рук , буде разом назавжди.
-складне речення : ( Валах , Даніленко , Нещадим , Сич , Коломєйцев)
4)   В ніч з 6 на 7 січня не можна , щоб висіла випрана білизна . 2) Звичаї – неписані закони , якими народ користується у повсякденному житті.

2. Робота з перфокартами
Завдання :пояснити правила вживання поставлених розділових знаків
1 варіант
Вивчення рідної мови – то велика справа. Найвищі досягнення людської думки, найглибші знання і найпалкіші почуття залишаються невідомими для людей, якщо вони не будуть ясно оформлені в словах .
2 варіант
1)   На галявину вискакує з гущини сарна і зупиняється , витяга цікаву мордочку і слуха. 2) Лийся , пісне , лийся , пісне , від Байкалу до Полісся. 3) В ясну далечінь злетів жайворонок ,видзвонюючи славу весні.4) Місяць уже уклався спати  , а журавлі на своїх крилах несли весну землі 5) Здається , старий Дніпро широко розкинув поли своєї зеленої киреї.
 4. Підсумки уроку


5. Домашнє завдання

Записати 3 складних речення, замалювавши схеми, закріпити повторені правила.

Коментарі